Cylindry

Wykonujemy i dostarczamy cylindry do wszystkich krajowych i światowych producentów wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych bez ograniczeń wymiarowych. Cylindry jakie wykonujemy charakteryzuje doskonała jakość  i trwałość.

Wewnątrz cylindra wtryskarki lub wytłaczarki znajduje się otwór przelotowy walcowy w którym umieszcza się ślimak. Powierzchnia zewnętrzna cylindra jest zazwyczaj walcowa w układach uplastyczniających wtryskarek a rowkowana w układach uplastyczniających wytłaczarek. Rowki zewnętrzne są przeważenie prostopadłe do osi cylindra bądź są śrubowe – w których umieszcza się w zależności od potrzeby – układ grzejny lub układ chłodzenia.

W przypadku ślimakowego układu wytłaczającego otwór cylindra w strefie zasypu na części długości strefy zasilania może mieć rowki rozmieszczone na całym obwodzie. Są one być wzdłużne bądź śrubowe. Rowki powodują że tworzywo jest lepiej zabierane z zasobnika i wprowadzone do kanału ślimaka. Zwiększają tarcie i ciśnienie, a w konsekwencji natężenie przepływu , a więc wydajność . Zakończenie układu uplastyczniającego jest inne w przypadku
wytłaczarek i wtryskarek.


cylindry do wtryskarek i wytłaczarek

cylindry do wtryskarek i wytłaczarek

Typy cylindrów wg. przetwarzanego materiału:

  • cylindry do wtryskarek tworzyw termoplastycznych (bez lub z układem chłodzenia zasypu),
  • cylindry do wytłaczarek tworzyw termoplastycznych (bez lub z układem chłodzenia zasypu),
  • cylindry do wytłaczarek z odgazowaniem,
  • cylindry do wtryskarek i wytłaczarek do gumy (z płaszczami chłodząco-grzejnymi).

Typy cylindrów wg standardu wykonania:

  • standardowe: azotowane długotrwale na całej powierzchni o gł. 0,5mm (twardość 950-1050 HV tj. 63-68 HRC)
  • wzmocnione: bimetaliczne / powierzchnia robocza cylindra pokryta warstwą sproszkowanego metalu o grubości od 2-5mm i twardości 55-62 HRC

Do maszyn:

ALPINE, AMUT, ARBURG, BANDERA, BATTENFELD, BEKUM, BERSTORFF, BILLION, BOY, COPERION, DEMAG, ENGEL, EREMA, ETA, ETTLINGER, FAHR-BUCHER, FERROMATIK MILACRON, GAMMA MECCANICA, HAITIAN, HUSKY, IDE, KAUTEX, KIEFEL EXTRUSION, KLÖCKNER DESMA, KRAUSS MAFFEI, KUHNE, LEISTRITZ, METAL-CHEM, NEGRI BOSSI, NETSTAL, NOVAPAX, NPM, PONAR ŻYWIEC, PRESMA, REIFENHÄUSER, SANDRETTO, STARLINGER, STORK, TECNOVA, THEYSOHN, TROESTER, WERNER&PFLEIDERER, WINDSOR i wielu innych.